ολοι Σεπ 2017

Προγραμματισμός

δωρεανΔωρεάν μαθήματα Αγγλικών για Lower και Υπολογιστών για πιστοποίηση στις ΤΠΕ στο Γυμνάσιο Τυλίσου.

Από το Σεπτέμβρη 2018 δωρεάν προετοιμασία μετά τα μαθήματα του σχολείου για τρεις ώρες την εβδομάδα ΚΑΙ δωρεάν συμμετοχή στις εξετάσεις. Για τους σημερινούς απόφοιτους της Β' Γυμνασίου.  Δείτε τη σχετική πρόσκληση και ΔΗΛΩΣΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ

Σε εξέλιξη

διδασκαλίαΥποστηρικτική διδασκαλία για τους μαθητές και τις μαθήτριες που παραπέμπονται στη β’ εξεταστική περίοδο του Ιουνίου.

Τα μαθήματα υποστήριξης αρχίζουν τη Τετάρτη 13/6/2018 στις 9:00

European ComissionΠρότασης Erasmus + Ανταλλαγή καλών πρακτικών και επισκέψεις μαθητών  από /σε σχολεία της Ιταλίας και της Βουλγαρίας.Υπό κρίση

απουσιολογιο

Δεν καταργούνται οι απουσίες
. . . καταργείται ο διαχωρισμός σε Δικαιολογημένες και Αδικαιολόγητες

Ολοκληρώθηκαν

θα σ'αγαπάωΤρίτη 12 Ιουνίου 2018 12:00

'Ελεγχοι προόδου του δευτέρου τετραμήνου και αποτελέσματα της πρώτης εξεταστικής περιόδου για όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου

Ανακοίνωση του πρόγραμματος υποστηρικτικής διδασκαλίας για τους/τις μαθητές/τριες που παραπέμπονται σε επαναληπτική εξέταση, καθώς και του προγράμματος της δεύτερης εξεταστικής περιόδου.

Screenshot-2018-5-9 Σύστημα υποβολής ηλεκτρονικών δηλώσεων προτίμησης ΕΠΑΛ και ΓΕΛ για το νέο σχολικό έτος«Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής - Δήλωση Προτίμησης», ΓΕΛ - ΕΠΑΛ μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2018-2019.
ΚΑ Λ Ο   Δ Ρ Ο ΜΟ  Ν Α ' Χ Ε Τ Ε

Ενημέρωση από το e-eggrafes: Ευχαριστούμε για τη συνεργασία. Από 22/6/2018 έως και 29/6/2018 θα μπορείτε να ενημερωθείτε μέσω της εφαρμογής για το αποτέλεσμα της δήλωσης προτίμησής σας χωρίς δυνατότητα τροποποίησης.

Εγγραφές μαθητών στην πρώτη (Α΄) τάξη των Γενικών Λυκείων

Οι μαθητές που μένουν στη περιοχή του Γυμνασίου Τυλίσου - "Ιωάννης Περδικάρης"  δύνανται να επιλέξουν ανάμεσα στο ΓΕΛ Γαζίου και στο 7ο ΓΕΛ Ηρακλείου.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ
Χρειάζεται υπεύθυνη δήλωση του γονέα που θα συνοδεύεται από
1. Λογαριασμό ΔΕΗ ή Λογαριασμό σταθερής τηλεφωνίας
2. Μισθωτήριο συμβόλαιο κατοικίας ή το έντυπο Ε1 της φορολογικής Δήλωσης
Οι δήλωση προτίμησης με βάση το τόπο κατοικίας συνίσταται να γίνει τη Τρίτη 12/6 αφού θα πρέπει να  έχει ολοκληρωθεί μέχρι τη Πέμπτη 14/6/2018

εξετάσεις1η εξεταστική περίοδος  1 -6 Ιουνίου 2018

Εξεταζόμενα μαθήματα:
1) Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία (Γλωσσική Διδασκαλία και Νεοελληνική Λογοτεχνία
2) Μαθηματικά
3) Φυσική
4) Ιστορία

εξετάσεις ήταν και πέρασαν

Ομαλή μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο.

μαφαλντα

Μαθητές και τις μαθήτριες των Δημοτικών σχολείων της περιφέρειας του Γυμνασίου Τυλίσου –«Ιωάννης Περδικάρης» επισκέφτηκαν το πρωί της Τρίτης 29 Μαΐου 2018 το σχολείο μας για να αποκτήσουν μια πρώτη επαφή που θα διευκολύνει την ομαλή μετάβασή τους από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο.

Μετονομασία-ΤαυτότηταΜετονομασία
Δημοσιεύτηκε στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως. Το όνομα του σχολείου μας είναι πλέον:
Γυμνάσιο Τυλίσου - "Ιωάννης Περδικάρης"

Τα μαθήματα υποστήριξης αρχίζουν τη Τετάρτη 13/6/2018 στις 9:00