ολοι Σεπ 2017

Συνάντηση γονέων και κηδεμόνων Α' τάξης:   Τετάρτη 4 Οκτωβρίου 2017 6:00 μ.μ.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Ο Διευθυντής και οι Εκπαιδευτικοί του Γυμνασίου Τυλίσου προσκαλούν τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών που ενεγράφησαν στην Α’ τάξη την τρέχουσα σχολική περίοδο σε ενημερωτική συνάντηση την

Τετάρτη 4 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 6:00 μμ

στο Γυμνάσιο Τυλίσου

Στη συνάντηση αυτή θα αναφερθούμε στους στόχους του σχολείου και στη συνεργασία των μελών της εκπαιδευτικής κοινότητας.

Στη συνέχεια θα περιγράψουμε τις διαδικασίες δικαιολόγησης των απουσιών, ελέγχου της επίδοσης των μαθητών (εξετάσεις- βαθμολογία-προαγωγή)

Θα αναφερθούμε ακόμη στις ιδιαιτερότητες του Γυμνασίου Τυλίσου και στη διαδικασία μεταφοράς των μαθητών.

Η συμμετοχή σας ενισχύει τη συνοχή της εκπαιδευτικής μας κοινότητας και τις προσπάθειες μας για υψηλής ποιότητας εκπαίδευση των μαθητών και των μαθητριών του Γυμνασίου Τυλίσου.

Χρήσιμοι υπερσύνδεσμοι

biblio           88         77

ΠΕΡΙ-ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΩΝ                ΔΙΑΜΕΣΟΛΑΒΗΣΗ                         ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΓΡΑΦΗ